Kiermasz Wielkanocny

Przygotowanie

Okres przedświąteczny wymagał sporo pracy od uczniów i nauczycieli. Podczas zajęć technicznych oraz technicznych powstawało mnóstwo ozdób. To, co jest potrzebne na Wielkanoc, czyli jajka, koszyki, palmy i wiele innych przedmiotów pojawiało się na uczniowskich ławkach, później nauczycielskich biurkach, a na końcu wśród rzeczy przeznaczonych na kiermasz. Uczniowie są zadowoleni z przygotowań, pracowali ciężko, by ich starania dały efekt czyli…

Kiermasz

Nadszedł 16 marca. Ekipa Caritasu starała się jak mogła, aby kiermasz był estetyczny. Już godzinę przed szesnastą wszyscy uwijali się i szykowali stoiska pełne jajek, kurczaków i innych papierowych ozdób. Wszystko wyglądało pięknie, zachęcało, by coś kupić. Po niecałej połowie trwania kiermaszu zniknęło mnóstwo rzeczy. Sprzedający byli zadowoleni i szczęśliwi. Maluchy z zerówki były uśmiechnięte, z zapałem kupowały dekoracje. Każdy znalazł coś dla siebie – zarówno dorośli jak i dzieci. Jedna ze sprzedających z V klasy poleciła zdobione jajeczka. Widocznie warto było je kupić, ponieważ znikały z każdą minutą.

Podsumowanie

⧫ Na kiermaszu każdy znalazł coś dla siebie.

⧫ Kiermasz był pięknie przygotowany.

⧫ Uczniowie bardzo starali się szykując dekoracje.

⧫ Ozdoby schodziły ze stoiska jedna po drugiej.

⧫ Przygotowujący kiermasz dostali plusowe punkty i dobre oceny.

 

Napisała: Zuzanna Grygiel /kl. V/

 

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie kiermaszu: Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom oraz tym, którzy zakupili przygotowane ozdoby wielkanocne. Zebraliśmy 827.00 zł! Dochód z wielkanocnego kiermaszu został przeznaczony na przygotowanie paczek dla rodzin najbardziej potrzebujących.

s. Małgorzata i dzieci ze Szkolnego Koła Caritas

 

You may also like...