Dzień Nauczyciela 2017

13 października 2017 roku w naszej szkole miał miejsce Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Od samego rana na korytarzach czuć było podniosłą atmosferę. Uczniowie szukali po klasach nauczycieli i wręczali im upominki, składając w tym samym czasie płynące z serca życzenia.
Punktem kulminacyjnym dnia była uroczysta akademia, w której przygotowanie zaangażowali się uczniowie z większości klas. Zobaczyć można było propozycje strojów dla nauczycieli wybrane przez dzieci, jednak najbardziej w pamięci większości zapadną niezwykłe pokazy umiejętności wokalnych. Klasa V wykonała piosenkę, w której raz jeszcze złożono życzenia nauczycielom. Zespół raperski składający się z Michała i Tomka z klasy III gimnazjum oraz Nikodema z klasy II gimnazjum zaprezentował zupełnie inny punkt widzenia. W swoim utworze, napisanym przez nich samych, uświadomili innym, jak bardzo stresują się testami, ale jednocześnie pokazali, że bardzo lubią zarówno szkołę jak i nauczycieli.
Na posumowanie uroczystości nauczycielom wręczono słodkie upominki z doczepionymi na małych karteczkach życzeniami. Pomimo tego, że w tym roku akademia wypadła w piątek 13-go, wszystko się udało i po raz kolejny byliśmy świadkami tego, że przesąd o pechowym piątku 13-go nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

 

You may also like...