Nadanie szkole imienia Jana Pawła II 16.10.2017

Źródło: http://www.gorzow24.pl/news/1/z-miasta/2017-10-16/szkola-na-gorczynie-ma-nowego-patrona-foto-4188.html

39. lat temu polski kardynał rozpoczyna pontyfikat, a od dziś – dokładnie w rocznicę wydarzenia – gorzowska podstawówka ma nowego patrona, Jana Pawła II. Była uroczysta msza, specjalni goście i brawurowo odegrane przedstawienie…

Na widowni ksiądz biskup Adam Dyczkowski – nieco wcześniej koncelebrował mszę świętą – po jego lewej ręce ksiądz proboszcz Bogusław Kaczmarek, po prawej dyrektor szkoły, Ilona Maścianica. Wszyscy z uwaga obserwują, co przygotowała młodzież.
Spektakl w kościele parafialnym Pierwszych Męczenników Polski – w czasie przedstawienia przeplatają się wątki biograficzne z życia Korola Wojtyły z elementami nawiązującymi do historii Polski. Nie mogło zabraknąć symboliki powołania Polaka na następcę św. Piotra w Rzymie. Widowisko przygotowała młodzież pod opieką nauczycielki muzyki – Sandry Pawko, oraz polonistki Joanny Andrzejczak.
Wyjaśnijmy, patronem katolickiej szkoły podstawowej od 21. lat czyli od momentu powołania był papież Pius X. Z kolei gimnazjum wybrało Jana Pawła II. Po wprowadzeniu reformy oświaty gimnazjum jest wygaszane, stąd konieczność zmiany patronów – od dziś to właśnie szkoła podstawowa przy Kućki na Górczynie będzie miała w nazwie Papieża Polaka.
W przedstawieniu zagrali uczniowie z I, III, V i VII klasy katolickiej szkoły podstawowej oraz II i III klasy gimnazjum.

You may also like...